Povinné ručení

Povinné ručení netřeba představovat nikomu. Už patnáctiletí majitelé malých motorek jsou postaveni před povinnost platit povinné pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla a moc dobře vědí, že nesplnění této povinnosti by se jim mohlo pěkně prodražit. Povinné ručení je zkrátka ve společností chronicky známé a přesto, nebo spíše právě proto, lidé často vůbec nevěnují pozornost tomu, za jakých podmínek si povinné ručení sjednávají.

Pokud mluvím o různých podmínkách, pak nemám nutně na mysli cenu. Ta sice hraje při výběru povinného ručení hlavní roli, ale v případě, že se z teoretické pojistné události stane skutečnost, můžou být stokoruny ušetřené na ročním pojistném zdrojem přinejmenším problémů. Za nízkou cenu totiž často získáme jen minimální pojistné limity, vzdáme se asistenčních služeb, nebo naopak nezískáme doplňková připojištění, která se můžou opravdu vyplatit.

Při výběru povinného ručení je tedy potřeba nehledět jen na výši měsíční, čtvrtletní nebo roční splátky, ale také na rozsah služeb poskytovaných ze strany pojišťovny. Při vážné nehodě může dojít k zranění s trvalými následky, jejichž léčení si vyžádá mnohem více než 35 mil. Kč. Není to příliš časté, ale stává se to, nicméně každý si musí míru rizika, kterou je ochoten podstoupit, určit sám. Jak ale najít naprosto vyhovující povinné ručení, aniž by bylo nutné obcházet pojišťovny nebo hledat jejich nabídky na internetu?

Pomoc je jednoduchá a doslova na dosah. Stačí použít internetový online kalkulátor povinného ručení, kde si můžete zadat Vaše parametry (věk, typ a obsah vozidla, apod.) a po pár kliknutích se dozvíte, pojištění které pojišťovny je pro Vás to nejvýhodnější. Poté už stačí jen zhodnotit konkrétní nabídky a dalším letmým pohybem ukazováčku pravé ruky si povinné ručení u Vámi vybrané pojišťovny objednat.

Leave a Reply